Новини

Найближчі групові занняття

23.02.2015 15:23
В середу, 25 лютого 2015 року в приміщенні благодійного фонду "Карітас" за адресою м. Тернопіль, вул. Замонастирська, 1 планується проведення групи взаємодопомоти для внутрішнііх переселенців,...
>>

Відвідувачам

23.02.2015 13:34
Добрий день!! Тут ми будемо інформувати Вас про наші найближчі заходи. Також, якщо Ви потребуєте індивідуальної консультації, Ви можете звернутися за будь-яким телефоном до будь-кого з фахівців, кого...
>>

Сайт відкрито

23.02.2015 13:33
Добрий день! Сьогодні відкрився наш новий веб сайт. На жаль, в силу різних причин, ми не мали змоги зробити це раніше. Тут ми будемо інформувати Вас про команду волонтерів-психологів Тернополя, які...
>>
<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11

Загальні правила проведення груп

 

Всі психотерапевтичні групи, з нензначними відмінностями, підпорядковуються одним і тим же правилам, основним з яких є два - правило конфіденційності - ніщо, сказане на групі. не може бути винесеним за її межі, та вимога не оцінювати ініших учасників групи - говорити про власні почуття і переживання, замість того, щоб оцінювати чи звинувачувати іншого учасника групи.

Крім того, є ще цілком зрозумілі норми звичайного людського спілкування - не вставати під час проведення групи і не виходити з неї (принаймі без дозволу ведучого), не ходити по залу, не розмовляти по мобільному телефону, слідкувати за діями ведучого групи, не ображати і не знецінювати інших учасників групи, не проявляти фізичну агресію, на "затикати рота" іншим учасникам групи. Все це сформульовано  в кількох простих і доступних вимогах, які Ви можете переглянути нижче.

 

Правила груп взаємодопомоги для переселенців та членів родин воїнів АТО

 

  1. Під час проведення групи не вставати, не ходити, не розмовляти по мобільному телефону (вимкнути звук), не перебивати інших учасників групи і не диктувати їм свої правила. Один говорить – інші слухають.
  1. Говорити можна будь-що, що приходить в голову – в межах загальноприйнятих норм пристойної поведінки. Якщо щось Вас дуже сильно зачепило – оголошуйте це, не тримайте в собі! В цьому разі перебивати можна.
  1. Правило конфіденційності – ніщо, сказане на групі, не може бути винесеним за її межі, якщо це стосується інформації щодо іншого учасника групи, в т.ч. – його поведінки на групі. Це обов’язкове правило нашої і Вашої психологічної безпеки.
  1. Не оцінювати інших людей, не вказувати, що їм робити, ставитися з повагою до усіх учасників групи. Ми не Боги і не можемо 100% знати, що таке добро і зло, а тому не беремося судити інших людей.
  1. Говорити від свого імені «я відчуваю, я злюся, тощо», замість того, щоб звинувачувати в цьому когось іншого, особливо – іншого учасника групи (не казати: «ти все не так робиш!»).
  1. «Тут і тепер» – ми говоримо про те, що відбувається зараз, під час проведення групи, що ми відчуваємо і про що думаємо зараз, замість того, щоб рятувати весь світ чи вирішувати проблеми, які насправді від нас не залежать. Особливо якщо ці проблеми знаходяться далеко від нас в минулому чи навпаки – в майбутньому.
  1. Група має обмежену тривалість, тому починатися і завершуватися повинна вчасно. Тому прохання не запізнюватися і не намагатися сказати зразу все – будуть наступні групи, Ви встигнете сказати те, що думаєте. Якщо ж є нагальна потреба висловитися прямо зараз – то після завершення групи Ви можете підходити до ведучих в індивідуальному порядку.

 

Правила проведення груп взаємодопомоги для воїнів АТО

 

  1. Під час проведення групи не вставати, не ходити, не розмовляти по мобільному телефону (вимкнути звук), не перебивати інших учасників групи і не диктувати їм свої правила. Один говорить – інші слухають.
  2. Правило конфіденційності – ніщо, сказане на групі, не може бути винесеним за її межі, якщо це стосується інформації щодо іншого учасника групи, в т.ч. – його поведінки на групі. Це обов’язкове правило нашої і Вашої психологічної безпеки.
  3. Не оцінювати інших людей, не вказувати, що їм робити, ставитися з повагою до усіх учасників групи. Ми не Боги і не можемо 100% знати, що таке добро і зло, а тому не беремося судити інших людей.
  4. Не перебивати інших учасників групи. Один говорить - інші слухають. Виняток - коли Ви відчуваєте, що маєте сказати щось надзвичайно важливе. Тоді перебивати можна
  5. Говорити від свого імені «я відчуваю, я злюся, тощо», замість того, щоб звинувачувати в цьому когось іншого, особливо – іншого учасника групи (не казати: «ти все не так робиш!», "ти неправильно всиловлюєшся").
  6. «Тут і тепер» – ми говоримо про те, що відбувається зараз, під час проведення групи, що ми відчуваємо і про що думаємо зараз, замість того, щоб рятувати весь світ чи вирішувати проблеми, які насправді від нас не залежать. Особливо якщо ці проблеми знаходяться далеко від нас в минулому чи навпаки – в майбутньому.
  7. Група має обмежену тривалість, тому починатися і завершуватися повинна вчасно. Тому прохання не запізнюватися і не намагатися сказати зразу все – будуть інші групи, Ви встигнете сказати те, що думаєте. Якщо ж є нагальна потреба висловитися прямо зараз – то після завершення групи Ви можете підходити до ведучих в індивідуальному порядку.

 

Пошук

© 2015 Усі права захищені.