ПРОФОРІЄНТАТОРИ НАВЧАЛИСЯ МЕТОДАМ РОБОТИ З ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ ТА ВОЇНАМИ АТО

27.03.2015 08:32

У Будинку праці, що в Тернополі, фахівці з профорієнтації міськрайонного та районних центрів зайнятості області пройшли навчання з метою відпрацювання нових методик роботи з клієнтами, підвищення якості надання профорієнтаційних послуг громадянам, які звертаються до служби зайнятості, особливо тих, хто прибув на Тернопілля з окупованих територій та зони проведення антитерористичної операції.

Семінар-нараду відкрила перший заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська. Вона зазначила, що серед багатьох політичних та економічних проблем, які змушена вирішувати сьогодні Україна, особливе місце займають проблеми тих людей, які не за власним бажанням залишають свої домівки, роботу і їдуть в невідомість. Таких людей нині називають вимушено переміщеними особами. Кожен хто чим може намагається допомогти їм. Служба зайнятості, як ніхто, повинна стати для переселенців надійним помічником у пошуку нових місць праці, повинна психологічно підтримати їх. І тут свої найкращі професійні та людські якості мають проявити наші психологи.

Начальник відділу організації профорієнтації ОЦЗ Тетяна Білінська та провідні фахівці цього ж відділу Катерина Варнавських і Тетяна Струмецька ознайомили присутніх із цільовими орієнтирами у профорієнтаційній роботі на 2015 рік.

Майстер-клас щодо застосування прийомів та методів надання екстреної психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях провела для учасників навчання начальник сектору психологічного забезпечення управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області НаталіяГесюк.

- Процедура надання психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях має свою специфіку, - сказала пані Наталя. - Усе залежить від мети психологічного впливу: в одному випадку треба підтримати, допомогти; в іншому - варто припинити, наприклад, чутки, паніку; у третьому - провести переговори.

Про те, як запобігати стресам, а також про профілактику професійного та психологічного вигорання говорила провідний спеціаліст по роботі з молоддю Тернопільської обласної організації ТоваристваЧервоного Хреста України Тетяна Магера.

- В наш час істотно розширилася не тільки кількість симптомів, але і збільшився перелік професій, представники яких схильні до небезпеки професійного вигорання, - наголосила вона. - До цих професій належать соціальні працівники, лікарі, адвокати, вчителі, політики, менеджери. В результаті, синдром професійного вигорання перетворився на «хворобу» соціальних і комунікативних професій. Вигорання найбільш небезпечне на початку свого розвитку. «Вигоряючий» співробітник, як правило, майже не усвідомлює своїх симптомів, тому зміни у його поведінці першими помічають колеги. Дуже важливо вчасно помітити такі прояви і правильно організувати систему підтримки для цих співробітників.

На заході наголошувалося, що останнім часом до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні почали активно звертатися учасники АТО. Тож, основам соціально-психологічної роботи із ними навчав фахівців обласної служби зайнятості психолог-волонтер, аналітик студії психологічного розвитку Ігор Лубківський.

В результаті заходу фахівці отримали чіткі орієнтири у роботі з організації та провадження професійної орієнтації, ознайомилися із нововведеннями, обговорили актуальні питання, обмінялися досвідом.

 

Тернопільський обласний центр зайнятості

Назад

Пошук

© 2015 Усі права захищені.