Питання та відповіді

Коли саме слід звертатися до психолога?

Насправді не існує жодного правила, яке б підказувало нам, коли саме це слід зробити. Психологи працюють з усіма проблемами, з якими нам доводиться стикатися в повсякденному житті. І не обов'язково відчувати себе хворим чи вкрай розбитим, щоб почати пошуки психолога. Тож як тільки відчуєте в тому потребу - так і дзвоніть чи приходьте.  Зверніть тільки увагу на те, що безкоштовно ми надаємо допомогу тільки в тих випадках, коли це тією чи іншою мірою стосується текучої ситуації в нашій країні.

Які ознаки стресового розладу?

Розрізняють гострий стресовий розлад - це коли психотравмуюча ситуація ще триває і посттравматичний стресовий розлад - через 2 тижні - 6 місяців після того, як психотравмуюча подія завершилася. В середньому - через місяць після неї. Але, крім того, особливістю текучої ситуації в нашій країні є те, що одні травми ще не завершилися в той час, як на них почалися накладатися нові. Тому дуже часто людина може перебувати в стані хронічного стресу. Ознаками якого є поганий сон, порушення адаптації людині в суспільстві (ви перестали розуміти інших людей), постійна дратівливість, вегетативні порушення (підвищення артеріального тиску, тремтіння рук, часте серцебиття, тощо). Детальніше про стресові розлади можна почитати тут - Посттравматичний синдром: поради психолога. Або тут Гострий стресовий розлад. Посттравматичний стресовий розлад

Що таке постравматичний стресовий розлад (ПТСР)?

ПТСР - це цілий комплекс симптомів порушення психічної діяльності людини, які розвиваються в середньому через місяць після одноразової або багато разів повторюваної психотравмуючої події, яка несла  в собі надсильні емоційні переживання, пов'язані з реальною загрозою для життя чи здоров'я людини. Характеризується цей тип розладу в першу чергу підвищеною тривожністю, надзвичайно яскравими і реальними образними спогадами про цю подію, які можуть виникати самі по собі, без ніякого зв'язку з навколишньою дійсністю ("флеш-беками"), порушеннями сну, негативними змінами в переживанні емоцій стосовно себе та оточуючих: відчуттям вини, страху, сорому; підвищеною дратівливістю, частими спалахами гніву, тощо. Детальніше можна почитати тут - Посттравматичний стресовий розлад

Що робити, якщо Ви самі пережили психотравмуючу подію?

Якщо Ви самі пережили психотравмуючу подію, прочитайте наступні нескладні рекомендаці, які допоможуть Вам краще зрозуміти, що саме з Вами відбуваєтьсяї  - "Якщо Ви пережили психотравмуючу подію". Якщо цього буде недостатньо - обов'язково передзвонть до котрогось з наших спеціаліістів і ми неодмінно Вам допоможемо.

Як саме відбувається процес консультації? Що таке групова терапія?

Індивідуальне консультування чи індивідуальна психотерапія протікають у вигляді очної зустрічі терапевта з клієнтом і є обмеженими по часу (година-півтора). Групова робота відбувається в групі з одним чи двома ведучими і кількістю учасників від 5-6 осіб до 17-18 (іноді більше, якщо це "велика" група). В будь-якому разі і індивідуальне консультування, і групова робота підпорядковуються приниципу конфіденційності - ніщо, сказане там, не може бути винесеним на широкий загал без попередньої згоди клієнта. Порушення принципу конфідеційності може бути підставою для виключення учасника з групи. Детальніше відповіді на ці та подібні питання можна прочитати тут, на сайті "Студії психологічного розвитку" 

Пошук

© 2015 Усі права захищені.